Ahududu (125gr)
Ahududu (125gr)

Ahududu (125gr) (MS-031)

Fiyat : ₺58,95(KDV Dahil)

Ahududu Ferahlatan Lezzet

Ahududu güzel rengi ve kendine has tadıyla en çok sevilen meyvelerden biridir. Yaz meyveleri kategorisinde böğürtlengiller familyasında yer alır. Gülgiller ailesinden olduğu bilinen bu hoş kokulu ve yemesi keyifli meyve, gittikçe daha yaygın bir şekilde tüketilmeye başlanmıştır. Namı diğer frambuaz boyundan hiç de beklenmeyen çok sayıda faydaya sahiptir.

Frambuaz Faydaları ve Kullanımı

Kanı temizleme özelliği bulunan ahududu faydaları şu şekildedir:

  • İçinde bulunan diyet lifleri sayesinde tok tutma özelliğine sahiptir. Bu haliyle sağlıklı diyet tarifleri uygulayanlar için aynı zamanda tatlı ihtiyacını gidermede yardımcıdır.
  • Hücre gençleşmesini destekleyerek kırışıklıkları önlemeye yardımcıdır. C vitamini takviyesi için kullanılabilir.
  • Kas ve eklem ağrılarını azaltmaya ve ödem gidermeye yardımcı etkisi bulunur.

Kullanımı:

  • Pasta üstü ve içinde tatlının geniz yakan keskinliğini azaltmada kullanılır. Özellikle meyveli pasta, beyaz krema ikilisinin muhteşem uyumu için frambuaz eşsiz bir tercihtir.
  • Ayrıca ferahlatıcı etkisi ile dondurmalarda tercih edilir.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Ahududu, lif oranı yüksek bir gıda olduğu için detoks yaparken de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Suyla smootie yapılarak tüketildiğinde sindirimi düzenler, kabızlık sorumlarına iyi gelir. Günde 1 su bardağı kadar tüketilebilen meyve, yoğurt içine karıştırılarak ara öğün niyetine yenebilir. Özellikle yaz aylarında yoğurtla birlikte püre yapılarak buzlukta bir süre bekletilip harika bir lezzet olarak tüketilmeye uygundur.

Taze Ahududu Siparişi

Taze frambuaz tadını her zaman gönlünüzce tüketmek için buzlukta dondurmayı tercih edebilirsiniz. Böylece isterseniz buzlu bir smootie isterseniz bir dondurma alternatifi isterseniz en lezzetli ara öğün alternatifleri hazırlamada kullanabilirsiniz.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Hem lezzetli hem de faydalı gıdalar kategorisinde ilk sıralarda yer alan frambuaz istediğiniz kadar sipariş edilebilir. Hızlı kargo ve güvenilir teslimat seçenekleri ile bulunduğunuz bölgeye güvenle ulaştırılır.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor. Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!