Pitahaya
Pitahaya

Pitahaya (Ejder Meyvesi 1 Adet) (pitahaya-)

Fiyat : ₺16,90(KDV Dahil)

Pitahaya (Ejder Meyvesi 1 Adet)

 

Pitahaya Nedir? 

Ejder meyvesi, dragon fruit ya da kaktüs meyvesi gibi isimlerle de anılan Pitahaya (pitaya) ağırlıklı olarak Vietnam, Kolombiya ve Tayland’da yetiştirilen bir meyvedir. Pitahaya, oval şekillidir ve muz gibi kolay bir şekilde soyularak çekirdekleri ile birlikte yenir. Olgunlaşmış bir pitahaya meyvesi, kavun ile kivi karışımı bir tada sahiptir. 

Pitahayanın Faydaları 

Egzotik ve sulu olan pitahaya meyvesi, lezzeti kadar sağlığa kattığı olumlu faydalarıyla da öne çıkmakta. Düşük kalorili olan bu özel meyve formunuzu korumak anlamında önemli bir etkiye sahip. C vitamini, mineral (potasyum, kalsiyum, magnezyum) ve lif bakımından zengin olan pitahaya meyvesi, sindirim sürecine yardımcı olurken, kolon kanseri, şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları önlemede ve toksitleri atma konusunda oldukça etkilidir. İçerdiği kalsiyum sayesinde güçlü bir iskelet sistemi inşa etmeye yardımcıdır. Vücudun nem dengesini kontrol altında tutar. Pitaya meyvesi iyi bir antioksidan olmasının yanı sıra son derece zengin çözülebilir lif içeriğiyle tip 2 diyabet hastaları için de ideal bir meyvedir. Afrodizyak etkisi de pitahayanın bilinen özellikleri arasındadır.  

Pitahaya Nası Tüketilmeli? 

Pitahayanın taze ve olgunlaşmış haliyle tüketilmesine önem verilmelidir. Çiğ halde yenilebilen bu meyveyi dilerseniz doğrayıp ızgarada pişirebilir farklı tatlar elde edebilirsiniz. Çeşitli smoothieler ya da meyveli yoğurtlar hazırlayabilir, tatlılarınızda ve mısır gevreklerinizde kullanabilirya da granola ürünlerinizle bir arada tüketebilirsiniz. 

Taze Pitahaya Siparişi 

Lezzetli ve sulu olan pitahayanın sağlıklı etkilerinden yararlanmak için onu taze tüketmek çok önemli. Sizler de Gurmenin Sepeti’nden taze pitahaya siparişinizi vererek, sağlıklı pitahayaların tadına varın. Satışını yaptığımız pitahaya, yılın 12 ayı boyunca Vietnam ve Kolombiya’dan taptaze şekilde ülkemize getirilmekte. 
 
Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat 

Hızlı online sipariş ve teslimat politikamız sayesinde en sevdiğiniz meyveleri ayağınıza kadar hiç zahmetsizce getiriyoruz. Yolda hasar alma ihtimali bulunmaksızın, ilk günkü tadıyla tüketebileceğiniz harika lezzetleri siz isteyin biz getirelim. 

Raf Ömrünü Uzatan "Yaşatan Poşet" Teknolojisi  

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor.  Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın! 

Pitahaya Meyvesi Besin Değerleri (100 Gr) 

Enerji: 264 kcal

Protein: 3.57 g

Toplam Yağ: 0 g

Karbonhidrat: 82.14 g

Lif: 1.8 g

Şeker: 82.14 g

Yağ asitleri, toplam doymuş: 0 g

Yağ asitleri, toplam trans: 0 g

Kolesterol: 0 mg