Ekoloji Market Siyez Buğday Unu (1 kg.)
Ekoloji Market Siyez Buğday Unu (1 kg.)

Ekoloji Market Siyez Buğday Unu (1 kg.) (SÜ002)

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

 

Ekoloji Market Organik Siyez Unu 

 

Ürün Hakkında:

Evcilleştirilen ilk buğdaylardan olan siyezin özellikleri saymakla bitmiyor. Yapısı ve genetiği korunmuş özel bir tür olan siyez buğdayı, gluten oranının düşük olması sebebiyle hassasiyeti olan ya da çölyak hastalığından muzdarip kişilerce güvenle tüketilebiliyor. Tahılın tam olarak öğütülmesiyle elde edilen siyez unu ise antioksidan özellikleri bakımından zengin bir gıda olarak öne çıkıyor. Ekoloji Market Organik Siyez Unu ürünümüz sağlığı ve lezzeti bir arada yaşamak isteyenelr için şimdi satışta. Online ödeme avantajı da sizleri bekliyor. 

 

Özellikler:

Ekoloji Market organik ürünleri, organik tarım usulü esas alınarak, DE CONRTOL organik ürün sertifikasına sahiptir. 

Ürünlerimiz de kimyasal ilaç, hormon, koruyucu madde ve renklendirici kullanılmamaktadır.

Sertifikalı ve kaliteleri ürünleri tavsiye ediyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak, endikasyon ve hastalık adı belirterek, besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil, bitkisel besin destek ürünüdür. 

 

Ata yadigarı Siyez buğdayını Ekoloji Market olarak sahip çıkıp, ekim alanlarını genişleterek; gelecek nesillere ulaştıracağız. Organik siyez buğdayını normal buğdaydan ayıran  özelliği 

2n =14 basit yapıda olması ve dış çeperinin daha sert olup, içerisi yumuşaktır. En sağlıklı buğday kromozomu değiştirilmemiş buğdaydır. 

2n=14 kromozom sayısı ile genetik olarak en basit buğday çeşidi olan siyez, günümüzde artan bir kullanım alanına sahip. Bulguru ile sağlıklı yemeklerin yanı sıra siyez unu ile ekmekler, hamur işleri yapabilirsiniz.

 

Özlemle beklenen siyez buğdayı unu, taş değirmenden öğütüp  sizlere sunuyoruz.