Böğürtlen (125gr)
Böğürtlen (125gr)

Böğürtlen (125gr) (MS-006)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺69,95(KDV Dahil)
İndirimli : ₺59,75(KDV Dahil)

BÖĞÜRTLEN

Çalı Güzeli Böğürtlen

Böğürtlen, bir tür çalı meyvesidir. Bu nedenle çalı güzeli adıyla anılabilir. Koyu renkli meyveler sınıfında yer alan toplanması ve yemesi keyifli bir bitkidir. Ancak her zaman her yerde kolay bulunamaması bu keyfe her zaman ulaşmayı güçleştirir. Gurmenin Sepeti ise bu tatlı ve ferah lezzeti evlerinize ulaştırmak için çalışır. Diken dutu, kedi dutu, yabani üzüm, diken çiçeği, karamama gibi çeşitli isimlere sahiptir.

Diken Dutu Faydaları ve Kullanımı

  • Tansiyona iyi geldiği bilinen çalı güzeli böğürtlen faydaları arasında şunlar yer alır:
  • Vücutta toksik olarak ifade edilen zararlı maddelerin atılmasını sağlar.
  • Gülgiller ailesinin bir ferdi olan kedi dutu bitkisi, C vitamini ile vücut direncini arttırmaya yardımcıdır.
  • Yüksek lif oranı ile bağırsak düzenleyici etkiye sahiptir.

Kullanımı

Olgun haliyle çok güzel tatlı bir lezzete sahip olan böğürtlen, meyveli pastaların baş tacıdır. Hem pasta kremasında hem de süslemede kullanılabilir. Ayrıca gün içinde bir avuç kadar tüketildiğinde ayaklarda oluşan şişliklerin giderilmesine yardımcıdır.

Sağlıklı Beslenme Önerileri

Şekerli gıdalardan vazgeçemeyenler ve sağlıklı beslenmek isteyenler için böğürtlen muhteşem bir atıştırmalıktır. Su ile smootie yapılarak yaz günlerinde oldukça lezzetli bir meyve suyu seçeneği olabilir.

Taze Böğürtlen Siparişi

Her meyvenin en tazesi en lezzetli olanıdır. Taze böğürtlen de yetiştiği coğrafyanın eşsiz kokusu ve tadıyla evlerinize kadar ulaştırılır. Her an taze kalması için hızlı sipariş ve özenli teslimat politikamızla sevdiğiniz taze meyve lezzetine zahmetsizce ulaşmanız için varız.

Online Sipariş ve Güvenilir Teslimat

Güvenilirlik ve hız günümüzde online siparişlerde en önemli iki etkendir. Taze meyve ve sebzeleri her an ilk günkü tadıyla almak ve korumak için online ve güvenilir teslimat avantajımızdan yararlanın.  Özel pakette teslimatımız sayesinde meyveler ve sebzeler yol şartlarından hiç etkilenmeden adresinize ulaşsın.

Raf Ömrünü Uzatan Yaşatan Poşet Teknolojisi

Aldığınız taze meyveyi uzun süre ilk günkü lezzetiyle tüketmek için raf ömrünü uzatan, yaşatan poşet teknolojisi ile tanışın. Ürünlerinizi size göndereceğimiz bu özel poşetlerle sakladığınızda hava ile teması önleyerek, bayatlamanın ve çürümenin önüne geçebilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği yaşatan poşetler nanokil teknoloji ile üretilerek meyve sebze tazeliğini ilk günkü gibi korumaya yardım ediyor.  Siz de yaşatan poşetle sağlığınız için en doğru seçimi yapın!